Poradňa

Ako na stavbu rodinného domu?

Mám u vás stavebné sporenie už 7 rokov. Na jar ideme s manželkou stavať rodinný dom a uvažujem, či je lepší úver od vás alebo si mám zobrať na zaplatenie stavby hypotéku. Čo mi poradíte?
 

Kedy uzatvoriť sporenie dieťaťu?

O necelý mesiac očakávame prírastok do rodiny. Vieme, že sa u vás dá sporiť aj deťom. Kedy sa nám oplatí najviac uzatvoriť takéto stavebné sporenie?
 

Fixácia úrokovej sadzby

Ak by som sa rozhodol pre úver od PSS , na aký čas budem mať fixovanú úrokovú sadzbu?
 

Zariadenie do nového bytu

Konečne sa nám s manželom podarilo presťahovať z podnájmu do vlastného bytu. Kúpu bytu sme financovali z úveru. Teraz potrebujeme byt dozariadiť, ale nechceme použiť peniaze, ktoré sme si nasporili u vás v PSS. Čo nám viete
ponúknuť?
Milica K., Vranov nad Topľou
 

Dom s vecným bremenom

Štyri roky si v PSS sporím na účte stavebného sporenia. Chcel by som si zobrať 30-tisícový úver na rekonštrukciu rodinného domu, ku ktorému je však zapísané vecné bremeno na dožite mojej mamy. Je to možné?
Milan S., Trnava
 

Obnova = úspora

Bývame v staršom bytovom dome s 36 bytmi. Vzhľadom na neustále stúpajúce ceny energií uvažujeme o zateplení a možno aj o výstavbe vlastnej kotolne. Na takúto obnovu nemáme vo fonde dostatok peňazí, takže zrejme budeme musieť čerpať úver. Obávame sa, či zvládneme splácať náš záväzok. Viete nám poradiť?
Anton V., Banská Bystrica
 

Bazén

S manželom sme sa rozhodli v lete vybudovať na záhrade pre naše vnúčatá bazén. Sporíme si u vás už takmer 5 rokov. Je možné peniaze využiť aj na tento účel?
 

Sporenie pre deti a rekonštrukcia

Po babke som zdedila starší byt, ktorý však potrebuje rekonštrukciu. Rodičia mi ako dieťaťu uzatvorili zmluvu o stavebnom sporení. Je možné z týchto peňazí rekonštrukciu financovať?
 

Postupné financovanie

Sme novomanželia a plánujeme si postaviť rodinný domček v hodnote približne 120 000 €. Počula som o postupnom financovaní výstavby. Prosím o objasnenie.
 

Predaj založenej nehnuteľnosti

Máme od vás stavebný úver, ktorý sme zabezpečili našim bytom. Ten ale teraz chceme predať. Ako sa môžeme zbaviť zápisu ťarchy v liste vlastníctva?
 

Výhodné sporenie s úverom

Sporím si v PSS -ke necelých 5 rokov. Je pravda, že mám zákonný nárok na stavebný úver? Kedy si ho môžem zobrať?
 

Dôchodcovia a prerábka bytu

Sme dôchodcovia a uvažujeme o prerobení nášho bytu na bezbariérový. V PSS máme našetrené nejaké peniaze, ale len neradi by sme si ich vybrali.Existuje aj iné riešenie?
 

Starý dom ako zábezpeka úveru

Plánujem rozsiahlu prestavbu rodinného domu po rodičoch. Môžem ním aj počas opravy ručiť za úver?
 

Nové pravidlá pre úvery na bývanie

V PSS si sporím asi 5 rokov a chcel by som si zobrať úver. Počul som, že Národná banka stanovila prísnejšie pravidlá na poskytovanie hypoték. Vzťahuje sa to aj na klientov PSS?
 

Rast úrokových sadzieb

Momentálne zvažujem kúpu bytu. Aký je predpoklad zvyšovania úrokových sadzieb úverov v roku 2018?