Poradňa

Kúpa nehnuteľnosti a úverový certifikát

S priateľkou plánujeme svadbu a radi by sme čo najrýchlejšie vyriešili aj svoje vlastné bývanie. Ako sa môžeme na kúpu pripraviť?

Majo z Prešova
 

Prihlasovanie do moja PSS

Uzatvorila som si u vás online Sporenie Lišiak. Ako je zabezpečené a chránené prihlasovanie do môjho účtu?

Marianna z Považskej Bystrice
 

Účely použitia stavebného sporenia

Dobrý deň! Zaujímalo by ma, na čo všetko okrem kúpy bytu alebo domu môžem použiť moje stavebné sporenie?

Vladimír z Detvy
 

Detská izba pre školáka

V septembri nastupuje náš syn do prvej triedy, na čo sa veľmi teší. Cez letné prázdniny by sme mu chceli prerobiť detskú izbu na školácku, to znamená kúpiť písací stôl, stoličku a ostatné. Synovi v PSS sporíme od narodenia. Viete nám poradiť, ako využiť nasporené peniaze čo najlepšie?

Anna z Liptovského Hrádku
 

Kúpa a rekonštrukcia staršieho domu

S manželkou bývame už viac ako 20 rokov v paneláku, ale vždy sme snívali o bývaní v rodinnom dome. Na stavbu nového domu sa však už necítime, takže uvažujeme nad tým, že si kúpime niečo staršie. Kúpu by sme financovali z predaja bytu. Predpokladáme však, že bude potrebná rekonštrukcia. A keďže si u vás sporíme, obraciame sa na vás s prosbou o radu, ako ju financovať čo najvýhodnejšie a na čo všetko sa treba pripraviť?

Dušan z Humenného
 

Nový dom v radovej zástavbe

S manželom a deťmi zvažujeme možnosť kúpiť rodinný dom v blízkosti mesta. Má byť v radovej zástavbe, kde „vyrastie“ spolu asi 30 domov na troch uliciach. Viete nám poradiť, na čo si dať pri kúpe pozor a tiež ako kúpu výhodne financovať?
 

Obnova bytového domu

Žijeme v staršom bytovom dome. Svoje najlepšie roky má už na prvý pohľad dávno za sebou. Myslíme si však, že aj starší dom by po správne naplánovanej obnove mohol vyzerať a slúžiť takmer ako nový. Poradíte nám, čo preto môžeme urobiť?
 

Syn plánuje svoje bývanie

Bývame v obci v rodinnom dome a máme k nemu veľký pozemok. Náš syn, hoci má iba 10 rokov, už teraz plánuje ako si raz na ňom postaví svoj vlastný dom. Je to ešte ďaleko, ale vieme mu nejako pomôcť?
 

Nezanedbateľná úspora energie

V poslednom období sa čoraz viac dostáva do popredia ochrana životného prostredia. Ani nám to nie je jedno a chceme pre naše bývanie získavať energiu z obnoviteľných zdrojov. Ktoré z takýchto zariadení môžem financovať zo stavebného sporenia?
 

Sporenie pre celú rodinu

Sme štvorčlenná rodina a chceli by sme v budúcnosti využiť stavebné sporenie na výstavbu domu. Zaujíma ma, či môžeme neskôr svoje sporiace zmluvy zlúčiť, či neprídeme o štátnu prémiu a čo nás to bude stáť?
 

Rozsiahla rekonštrukcia rodinného domu

Plánujeme väčšiu rekonštrukciu nášho domu, pretože už nevyhnutne potrebuje novú strechu. Pri tejto príležitosti vymeníme aj všetky okná, kúrenie a podlahy. Ak na to budeme mať peniaze, tak by sme chceli prestavať aj naše dve kúpeľne a kúpiť novú kuchynskú linku. Odhadujeme, že celkovo budeme potrebovať asi 30 000 €. Sporíme si u vás už viac ako 5 rokov. Aký úver si môžeme zobrať?
 

Zariadenie do nového domu

Spolu so synom sme nedávno kúpili nový dom. Syn si zobral hypotéku a použili sme aj takmer všetky naše úspory. Potrebujeme ho ešte zariadiť, ale nechceme minúť všetky peniaze. Sme dlhodobí klienti PSS, preto sme sa rozhodli obrátiť na vás. Viete nám pomôcť?
 

Dofinancovanie hypotéky

Mám u vás stavebné sporenie, ale v poslednom čase počúvam, že sa dnes už neoplatí. S priateľkou plánujeme budúci rok svadbu, potom by sme sa radi osamostatnili a postavili si rodinný dom. Ako môžem využiť čo najlepšie svoje nasporené peniaze?
 

Sporenie pre deti

Rada by som sa poradila ohľadom zmlúv, ktoré sme v PSS uzatvorili našim deťom. Jedna zmluva je staršia ako 6 rokov a druhá je z roku 2015. Obom deťom pravidelne sporíme. Keďže sa od januára 2019 zmenili podmienky pre stavebné sporenie, ako je to, prosím, s dokladovaním a štátnou prémiou?
 

Moja PSS

Ako je zabezpečené a chránené prihlasovanie do vášho internetbankingu na účet Sporenia Lišiak?