Poradňa

Bazén

S manželom sme sa rozhodli v lete vybudovať na záhrade pre naše vnúčatá bazén. Sporíme si u vás už takmer 5 rokov. Je možné peniaze využiť aj na tento účel?
 

Sporenie pre deti a rekonštrukcia

Po babke som zdedila starší byt, ktorý však potrebuje rekonštrukciu. Rodičia mi ako dieťaťu uzatvorili zmluvu o stavebnom sporení. Je možné z týchto peňazí rekonštrukciu financovať?
 

Postupné financovanie

Sme novomanželia a plánujeme si postaviť rodinný domček v hodnote približne 120 000 €. Počula som o postupnom financovaní výstavby. Prosím o objasnenie.
 

Predaj založenej nehnuteľnosti

Máme od vás stavebný úver, ktorý sme zabezpečili našim bytom. Ten ale teraz chceme predať. Ako sa môžeme zbaviť zápisu ťarchy v liste vlastníctva?
 

Výhodné sporenie s úverom

Sporím si v PSS -ke necelých 5 rokov. Je pravda, že mám zákonný nárok na stavebný úver? Kedy si ho môžem zobrať?
 

Dôchodcovia a prerábka bytu

Sme dôchodcovia a uvažujeme o prerobení nášho bytu na bezbariérový. V PSS máme našetrené nejaké peniaze, ale len neradi by sme si ich vybrali.Existuje aj iné riešenie?
 

Starý dom ako zábezpeka úveru

Plánujem rozsiahlu prestavbu rodinného domu po rodičoch. Môžem ním aj počas opravy ručiť za úver?
 

Nové pravidlá pre úvery na bývanie

V PSS si sporím asi 5 rokov a chcel by som si zobrať úver. Počul som, že Národná banka stanovila prísnejšie pravidlá na poskytovanie hypoték. Vzťahuje sa to aj na klientov PSS?
 

Rast úrokových sadzieb

Momentálne zvažujem kúpu bytu. Aký je predpoklad zvyšovania úrokových sadzieb úverov v roku 2018?
 

Stavebné sporenie pre deti

Pred 2 mesiacmi sa nám narodila dcéra. Radi by sme jej založili sporenie. Zaregistrovala som, že v minulom roku mala PSS v ponuke sporenie pre deti bez poplatku za uzatvorenie zmluvy. Ako je to tento rok?
 

Dĺžka vybavenia úveru

Klientom PSS som štvrtý rok a mám nasporených necelých 10 000 €. Rysuje sa mi príležitosť výhodne kúpiť starší byt v hodnote 40 000 €. Keďže nasporené peniaze mi postačovať nebudú, chcem financovanie riešiť úverom. Ako rýchlo mi ho viete v PSS poskytnúť?
 

Doklady účelového využitia

Zaujímalo by ma, aké doklady môžem predložiť na zdokladovanie čerpania úveru z PSS. Prečo sa musia tieto doklady predkladať, keď pri hypotékach to nie je potrebné?
 

Obnova bytového domu

Sme malé spoločenstvo vlastníkov bytov a zvažujeme rekonštrukciu našej staršej bytovky. Máme u vás stavebné sporenie, preto nás zaujíma, aký je postup a čo nám viete ponúknuť.
 

Online sporenie Lišiak

Som vysokoškoláčka a po škole by som si chcela zadovážiť svoj vlastný „bytík“. Mám nejaké peniaze, ktoré som si zarobila na zahraničných brigádach. Rada by som ich bezpečne uložila niekde, kde by sa aj zhodnocovali. Vzhľadom na to, že si z týchto peňazí čiastočne financujem štúdium, sa nechcem nijako viazať. Čo mi odporúčate?
 

Ďalší úver

S manželom máme vyhliadnutý starší rodinný dom, ktorý by sme chceli kúpiť. Jeho kúpna cena je 59 000 €. Jeden úver vo výške 80 000 € už niekoľko rokov v PSS splácame. Poskytnete nám aj ďalší úver? Ak áno, za akých podmienok?