Poradňa

Zariadenie do nového domu

Spolu so synom sme nedávno kúpili nový dom. Syn si zobral hypotéku a použili sme aj takmer všetky naše úspory. Potrebujeme ho ešte zariadiť, ale nechceme minúť všetky peniaze. Sme dlhodobí klienti PSS, preto sme sa rozhodli obrátiť na vás. Viete nám pomôcť?
 

Dofinancovanie hypotéky

Mám u vás stavebné sporenie, ale v poslednom čase počúvam, že sa dnes už neoplatí. S priateľkou plánujeme budúci rok svadbu, potom by sme sa radi osamostatnili a postavili si rodinný dom. Ako môžem využiť čo najlepšie svoje nasporené peniaze?
 

Sporenie pre deti

Rada by som sa poradila ohľadom zmlúv, ktoré sme v PSS uzatvorili našim deťom. Jedna zmluva je staršia ako 6 rokov a druhá je z roku 2015. Obom deťom pravidelne sporíme. Keďže sa od januára 2019 zmenili podmienky pre stavebné sporenie, ako je to, prosím, s dokladovaním a štátnou prémiou?
 

Moja PSS

Ako je zabezpečené a chránené prihlasovanie do vášho internetbankingu na účet Sporenia Lišiak?
 

Predčasné splatenie úveru

Kúpil som si zariadenie do bytu a využil som na to váš spotrebný úver na vybavenie domácnosti. V práci som teraz dostal nejaké peniaze navyše a chcem svoj úver predčasne splatiť. Aké poplatky sú s tým spojené a ako mám postupovať?
 

Štátna prémia

Zachytila som informáciu, že na získanie plnej štátnej prémie treba vložiť každý rok 2 800 €. Je to pravda?
 

Ako na stavbu rodinného domu?

Mám u vás stavebné sporenie už 7 rokov. Na jar ideme s manželkou stavať rodinný dom a uvažujem, či je lepší úver od vás alebo si mám zobrať na zaplatenie stavby hypotéku. Čo mi poradíte?
 

Kedy uzatvoriť sporenie dieťaťu?

O necelý mesiac očakávame prírastok do rodiny. Vieme, že sa u vás dá sporiť aj deťom. Kedy sa nám oplatí najviac uzatvoriť takéto stavebné sporenie?
 

Fixácia úrokovej sadzby

Ak by som sa rozhodol pre úver od PSS , na aký čas budem mať fixovanú úrokovú sadzbu?
 

Zariadenie do nového bytu

Konečne sa nám s manželom podarilo presťahovať z podnájmu do vlastného bytu. Kúpu bytu sme financovali z úveru. Teraz potrebujeme byt dozariadiť, ale nechceme použiť peniaze, ktoré sme si nasporili u vás v PSS. Čo nám viete
ponúknuť?
Milica K., Vranov nad Topľou
 

Dom s vecným bremenom

Štyri roky si v PSS sporím na účte stavebného sporenia. Chcel by som si zobrať 30-tisícový úver na rekonštrukciu rodinného domu, ku ktorému je však zapísané vecné bremeno na dožite mojej mamy. Je to možné?
Milan S., Trnava
 

Obnova = úspora

Bývame v staršom bytovom dome s 36 bytmi. Vzhľadom na neustále stúpajúce ceny energií uvažujeme o zateplení a možno aj o výstavbe vlastnej kotolne. Na takúto obnovu nemáme vo fonde dostatok peňazí, takže zrejme budeme musieť čerpať úver. Obávame sa, či zvládneme splácať náš záväzok. Viete nám poradiť?
Anton V., Banská Bystrica
 

Bazén

S manželom sme sa rozhodli v lete vybudovať na záhrade pre naše vnúčatá bazén. Sporíme si u vás už takmer 5 rokov. Je možné peniaze využiť aj na tento účel?
 

Sporenie pre deti a rekonštrukcia

Po babke som zdedila starší byt, ktorý však potrebuje rekonštrukciu. Rodičia mi ako dieťaťu uzatvorili zmluvu o stavebnom sporení. Je možné z týchto peňazí rekonštrukciu financovať?
 

Postupné financovanie

Sme novomanželia a plánujeme si postaviť rodinný domček v hodnote približne 120 000 €. Počula som o postupnom financovaní výstavby. Prosím o objasnenie.