Úver zo stavebného sporenia pre vaše bývanie

Objavte výhody našich úverov, ktoré môžete získať aj bez predchádzajúceho sporenia.

Dohodnúť stretnutie

Úver zo stavebného sporenia pre vaše bývanie

Objavte výhody našich úverov, ktoré môžete získať aj bez predchádzajúceho sporenia.

Dohodnúť stretnutie

Výhody

Aj bez predchádzajúceho sporenia

Na získanie medziúveru* nie je potrebné si sporiť. Stále však platí, že naši sporiaci klienti získajú vždy výhodnejšie úverové podmienky ako klienti bez predchádzajúceho sporenia.

Bez založenia nehnuteľnosti

Úver až do výšky 50 000 € nemusíte zabezpečovať nehnuteľnosťou. A to je výhodné.

Úverový certifikát

Získate s ním nielen dostatok času na prípravu vašich plánov, ale aj informáciu o vašich finančných možnostiach. Zistite viac >

* Viac o medziúvere

Dajte zelenú šetreniu nákladov

Využite úver aj na zelené účely s úrokovou sadzbou od 3,59 % p. a. a šetrite energie, aj prírodu. Financujte napríklad:
 • zateplenie domu, výmenu okien či dverí
 • výstavbu zelenej ekologickej strechy
 • náhradu starého energetického zdroja za nový (tepelné čerpadlo, solárne kolektory, kotly na biomasu, fotovoltaické panely)
 • vybudovanie domovej čistiarne odpadových vôd
 • projektovú dokumentáciu, energetický certifikát

 

Zelené účely môžete financovať úverom bez potreby založenia nehnuteľnosťou až do výšky 50 000 € s dobou splatnosti až 30 rokov.

Vypočítať úver

Vypočítajte si

3 000 €
86 500 €
170 000 €
10
20
30

Úver bez založenia nehnuteľnosti

Výška úveru
0,00
Splátka úveru
0,00/ mes.
+ poplatok za poistenie k úveru 0,00 € / mes.
Úroková sadzba
0 % p. a.
Fixácia medziúveru
5 rokov
Úver bez založenia nehnuteľnosti je možné poskytnúť do výšky 50 000 €.
Táto ponuka je len informatívna a nezáväzná

 • posun splácania až o 3 mesiace
 • nízke mesačné splátky
 • až do výšky 50 000 €
 • aj bez ručiteľa
Dohodnúť stretnutie
Reprezentatívny príklad:
Poskytnutý úver bude vo výške (vyska_cs) €. Úver má dve fázy – fázu medziúveru a fázu stavebného úveru.
Počas medziúveru bude úroková sadzba (sadzba_medziuveru) % p. a. (fixná na (doba_fixacie_sadzby_mu) rokov). Mesačne budete splácať (mesacna_splatka) € (táto suma zahŕňa splátku úrokov z medziúveru (vyska_mesacnej_splatky_mu) €, vklad na účet stavebného sporenia (vyska_mesacneho_vkladu_sp) € a mesačný poplatok poistenia RŽP (vyska_mesacnej_splatky_rzp) €), po dobu (pocet_splatok_mu) mesiacov, až do pridelenia cieľovej sumy. Pri pridelení cieľovej sumy bude medziúver splatený nasporenou sumou v predpokladanej výške (predpokladana_vyska) € a prejdete do fázy stavebného úveru. Výška stavebného úveru bude (vyska_stavebneho_uveru) €, bude mať fixnú úrokovú sadzbu (sadzba_stavebneho_uveru) % p. a. Mesačne budete splácať (mesacna_splatka) € (táto suma zahŕňa splátku stavebného úveru (vyska_mesacnej_splatky_su) € a mesačný poplatok poistenia RŽP (vyska_mesacnej_splatky_rzp) €) po dobu (pocet_splatok_su) mesiacov.
Celková doba splatnosti úveru je (pocet_splatok) mesiacov. Pri pridelení cieľovej sumy bude medziúver splatený nasporenou sumou v predpokladanej výške (predpokladana_vyska) € a prejdete do fázy stavebného úveru. Výška stavebného úveru bude (vyska_stavebneho_uveru) €, bude mať fixnú úrokovú sadzbu (sadzba_stavebneho_uveru) % p. a. Mesačne budete splácať (vyska_mesacnej_splatky_su) € po dobu (pocet_splatok_su) mesiacov.
Za poskytnutý úver zaplatíte za (pocet_splatok_su) mesiacov spolu (celkova_zaplatena_suma) €. Ročná percenutálna miera nákladov je (sadzba_rpmn) %. Suma poplatkov zahrnutá do celkových nákladov je (suma_poplatkov) €. Táto suma zahŕňa poplatok za spracovanie úveru (poplatok_za_spracovanie_mu) €, poplatok za uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporení (poplatok_za_uzatvorenie_zmluvy) € a poplatky za poistenie RŽP (poplatky_za_poistenie) €.

Podmienky na získanie úrokovej sadzby 3,59 % p. a.: Zmluva o stavebnom sporení v tarife U1, U2 s hodnotiacim číslom viac ako 3, s rizikovým životným poistením.

Úver so založením nehnuteľnosti

Výška úveru
0,00
Splátka úveru
0,00/ mes.
+ poplatok za poistenie k úveru 0,00 € / mes.
Úroková sadzba
0 % p. a.
Fixácia medziúveru
5 rokov
Úver so založením nehnuteľnosti je možné poskytnúť od výšky 7 000 €.
Táto ponuka je len informatívna a nezáväzná

 • posun splácania až o 3 mesiace
 • až do výšky 170 000 €
 • aj bez predchádzajúceho sporenia
Dohodnúť stretnutie
Reprezentatívny príklad:
Poskytnutý úver bude vo výške (vyska_cs) €. Úver má dve fázy – fázu medziúveru a fázu stavebného úveru.
Počas medziúveru bude úroková sadzba (sadzba_medziuveru) % p. a. (fixná na (doba_fixacie_sadzby_mu) rokov). Mesačne budete splácať (mesacna_splatka) € (táto suma zahŕňa splátku úrokov z medziúveru (vyska_mesacnej_splatky_mu) €, vklad na účet stavebného sporenia (vyska_mesacneho_vkladu_sp) € a mesačný poplatok poistenia RŽP (vyska_mesacnej_splatky_rzp) €), po dobu (pocet_splatok_mu) mesiacov, až do pridelenia cieľovej sumy.
Pri pridelení cieľovej sumy bude medziúver splatený nasporenou sumou v predpokladanej výške (predpokladana_vyska) € a prejdete do fázy stavebného úveru. Výška stavebného úveru bude (vyska_stavebneho_uveru) €, bude mať fixnú úrokovú sadzbu (sadzba_stavebneho_uveru) % p. a. Mesačne budete splácať (vyska_mesacnej_splatky_su) € po dobu (pocet_splatok_su) mesiacov.
Za poskytnutý úver zaplatíte za (pocet_splatok) mesiacov spolu (celkova_zaplatena_suma) €. Ročná percenutálna miera nákladov je (sadzba_rpmn) %. Suma poplatkov zahrnutá do celkových nákladov je (suma_poplatkov) €. Táto suma zahŕňa poplatok za spracovanie úveru (poplatok_za_spracovanie_mu) €, poplatok za uzatvorenie zmluvy o stavebnom sporení (poplatok_za_uzatvorenie_zmluvy) €, poplatok za znalecký posudok (poplatok_posudok) €, celkový poplatok za poistenie nehnuteľnosti (poplatky_poistenie_nehnutelnosti) € a celkový poplatok za rizikové životné poistenie (poplatky_za_poistenie) €.

Podmienky na získanie úrokovej sadzby 1.59 % p. a.: Zabezpečenie nehnuteľnosťou, zmluva o stavebnom sporení v tarife U1, U2 s hodnotiacim číslom viac ako 3, s rizikovým životným poistením.

Komu odporúčame môjÚVER

Potrebujem si zabezpečiť chýbajúce finančné prostriedky na bývanie

Na tento účel máme pre vás medziúver bez potreby založenia nehnuteľnosti do výšky 50 000 €.

Plánujem si prerobiť svoje bývanie

Ideálnym riešením na modernizáciu alebo rekonštrukciu vášho súčasného bývania je úver bez založenia nehnuteľnosti, ktorý môžete získať až do výšky 50 000 €.

Chcem bývať vo vlastnom

Na kúpu alebo výstavbu bytu či rodinného domu môžete využiť úver so založením nehnuteľnosti. Vďaka priaznivej úrokovej sadzbe a dlhej dobe splatnosti bude výška splátky prijateľná pre váš rodinný rozpočet.

Zvažujem výstavbu domu, ale nemám čím zabezpečiť úver

Vieme ako na to. Záložným objektom bude váš rodinný dom vo výstavbe. Hodnotu domu na zabezpečenie úveru určíme podľa jeho budúcej hodnoty po dostavbe. Úver vám budeme vyplácať postupne, podľa jednotlivých fáz výstavby až do jej ukončenia.

Parametre úveru

Výška medziúveru

3 000 € – 170 000 €

alebo maximálne 340 000 € pre pár (manžel/manželka, druh/družka)

Doba splatnosti medziúveru

až 30 rokov

 

Vďaka dlhej splatnosti získavate atraktívnu výšku splátky. Aj pre úvery, ktoré nie sú zabezpečené nehnuteľnosťou.

Úver bez založenia nehnuteľnosti

Je ideálnym riešením na modernizáciu alebo prestavbu vášho súčasného bývania. Môžete ho získať až do výšky 50 000 €.

Úver so založením nehnuteľnosti

Využíva sa v prípade, že na kúpu alebo výstavbu bytu či rodinného domu potrebujete väčšiu sumu peňazí. Až do výšky 170 000 €.

Úverový certifikát

Aby ste vedeli, na čo máte

Vďaka úverovému certifikátu zistíte, s akým množstvom finančných prostriedkov môžete pri svojich plánoch súvisiacich s bývaním počítať.

Zistiť viac o Úverovom certifikáte

Otázky a odpovede

Hlavné výhody našich medziúverov  sú:

 • doba splatnosti až 30 rokov.
 • až do výšky 50 000 € nemusíte úver zabezpečiť nehnuteľnosťou
 • získate ho aj bez počiatočného vkladu či predchádzajúceho sporenia

Je to špecifická forma úveru určená pre každého, kto potrebuje finančné prostriedky skôr, ako mu vznikne nárok na stavebný úver.

Vo fáze medziúveru je fixácia úrokovej sadzby 5 rokov.

Vo fáze stavebného úveru je úroková sadzba fixná počas celej doby splácania stavebného úveru.

Dohodnite si stretnutie alebo videohovor s obchodným zástupcom PSS, alebo navštívte naše obchodné zastúpenie.

Obchodný zástupca vám podľa parametrov vašej zmluvy navrhne najlepšie riešenie podľa vašich potrieb. 

Stavebný úver poskytujeme našim klientom, ktorí splnili podmienky na jeho získanie (t. j. podmienky na pridelenie cieľovej sumy).

Medziúver sa poskytuje klientom, ktorí zatiaľ nárok na stavebný úver nemajú. Slúži na preklenutie časového obdobia do pridelenia cieľovej sumy na zmluve o stavebnom sporení.

 

Viac o parametroch a splácaní

Cieľová suma je zmluvne dohodnutá suma, ktorú si zvolíte pri uzatváraní zmluvy o stavebnom sporení podľa toho, aký obnos peňazí budete potrebovať na financovanie vašich bytových potrieb. Tvoria ju hlavne vklady, štátna prémia, úroky zo sporenia a stavebný úver.

Áno. Predčasné splatenie stavebného úveru či mimoriadne splátky úveru sú u nás bez poplatku. Mimoriadne splátky môžu dobu splácania úveru skrátiť.

Áno. Finančné prostriedky z úveru môžete použiť aj na kúpu stavebného pozemku na účel výstavby rodinného domu alebo na kúpu pozemku, na ktorom sa už rodinný dom nachádza.

Dohodnite si stretnutie alebo videohovor

Vyhľadajte obchodného zástupcu podľa lokality, mena alebo priezviska

Máte záujem o úver?

Vyplňte formulár a náš obchodný zástupca vás bude v krátkom čase kontaktovať.

Odoslaním formulára udeľujete súhlas so spracúvaním Vašich osobných údajov za účelom spätnej väzby.
Znenie súhlasu je dostupné tu