Čarovanie s priestorom

Zariadiť malý byt tak, aby mu nič nechýbalo, môže byť náročné. Spoznajte pravidlá, ako docieliť čo najlepší výsledok.

Biela, biela a opäť biela. Nebojte sa tejto farby. Je ideálna do malých bytov, keďže dokáže priestor opticky zväčšiť. Na bielom podklade môžete potom experimentovať s rôznymi farebnými doplnkami a meniť ich podľa nálady.

Otvorená dispozícia. Určite je lepšia, ako delenie malého byt priečkami na ešte menšie izby. Navyše je to moderné riešenie a prispieva k pocitu vzdušnosti.

Využite výšku celej steny. Konzolové a závesné systémy priestor opticky odľahčia a pôsobia subtílnejšie, ako veľké stojace solitéry.

Sklápacie riešenia. V malom byte vám dobre poslúži sklápací stolík, ktorý jednoducho zložíte, keď ho práve nepoužívate. Rovnako sa dá vyriešiť aj barový pult či jedálenský stôl.

Otvorené kuchynské police. Sú prehľadné a praktické. Keď však kuchyňu nepoužívate zatiahnete roletu a užijete si pohodu bez toho, aby ste mysleli umývanie riadu.

Jednoliata podlaha. Na zem zvoľte svetlú krytinu s celoplošným či jemným dekorom, ktorá opticky izbu zväčší.

Viacúčelovosť. Pohovka v malom byte by mala byť rozkladacia a poslúžiť aj ako lôžko na spanie. Konferenčný stolík menších rozmerov postavte na kolieska a v prípade potreby ho odsuňte bokom.

Posuvné dvere. Či už na balkón, alebo aj do kúpeľne a na skriniach -  dokážu ušetriť nemálo priestoru.

 

  • 17.07.2019
  • Text: Katarína Barošová
  • Foto: Ikea