Žijem s ľuďmi a baví ma to

Aj vy poznáte ľudí, ktorých radosť z práce je doslova nákazlivá a pozitívnym prístupom dokážu urobiť aj z nemožného možné? V kolektíve obchodných zástupcov Prvej stavebnej sporiteľne sme už takých, samozrejme, stretli a nebolo ich málo. Jednou z nich je aj Viera Reich.

„Milujem prácu s ľuďmi,“ bola prvá vec, ktorú nám Viera Reich povedala. Pre Prvú stavebnú sporiteľňu začala pracovať najprv externe v Šaštíne. Vnímala totiž vo svojom okolí veľký dopyt po stavebnom sporení. Aj napriek miernemu skepticizmu vlastného manžela sa jej od začiatku darilo a plány s prehľadom plnila. „Naučila som sa chodiť v teréne, som terénny pracovník a som na to hrdá. Myslím si, že mi veľmi pomáha aj to, že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi. Pre PSS-ku pracujem už približne 20 rokov. Vyskúšala som si aj inú prácu, bola som napríklad maklérka, učila som, ale aj tak som sa vrátila k „stavebku.“ Vlastne - ľudia ma vrátili naspäť,“ prezradila nám s tým, že aj keď pracovala v inej oblasti, vždy sa našli klienti, ktorí ju kontaktovali práve kvôli stavebnému sporeniu a prosili ju radu alebo rovno o uzatvorenie zmluvy.

Spokojní klienti jej zabezpečili nových

Viera Reich robí svoju prácu s nadšením približne dvadsať rokov. „Aj moja dcéra mi hovorila, že práve tu som najspokojnejšia a najlepšie mi to ide.“ Obchodná zástupkyňa sa teší z toho, že takmer všetci klienti, ktorí vďaka nej získali bývanie, sa jej ozývajú a opäť ju kontaktujú. „Chcú si vyriešiť napríklad poistenie alebo stavebné sporenie pre deti, pre rodinu, pre známych,“ vysvetlila s tým, že o jej úspech v tejto oblasti sa postarali najmä ďalšie odporúčania spokojných klientov. „Žijem s tými ľuďmi a baví ma to!“ Veď napokon už sa jej stalo aj to, že klient, bývalý spolužiak, sa s ňou okrem poistenia a úveru radil aj o výbere nového auta.

„Stavebko“ je základ

Pri práci ju ženú vpred a motivujú ciele, ktoré si sama nastaví. Nie sú vždy jednoduché, ale radosť z ich zdolávania je vraj neoceniteľná. „Všetkým klientom odporúčam najprv stavebné sporenie. Keď si totiž človek začne sporiť, oveľa jednoduchšie sa mu potom plnia sny o novom dome, byte či rekonštrukcii. Stavebné sporenie je základ,“ tvrdí Viera Reich. Je presvedčená, že o tento produkt PSS tu bude záujem aj naďalej. Ľudí, ktorí si naozaj chcú šetriť, neodradili ani tohtoročné zmeny v stavebnom sporení. „Vysvetľujem to tým, ktorí chcú počúvať a mnohí to chápu. Ani po novom roku sa nemôžem sťažovať na nedostatok klientov,“ usmieva sa vždy dobre naladená obchodná zástupkyňa.    

Rady pre nových kolegov

Hovorí sa, že ak nemáte radosť z práce, nedokážete sa ani zabávať. A Vierka potvrdzuje toto pravidlo. Po práci si totiž rada dopraje trocha pokoja a odpočinku vo wellness. Počas zimy sa dokonca skúšala naučiť lyžovať, ale so smiechom priznáva, že v tomto smere, žiaľ, rozhodne neuspela. A čo by odporúčala novým kolegom alebo záujemcom o prácu v Prvej stavebnej sporiteľni? „Ten, kto chce u nás pracovať ako obchodný zástupca, musí byť v prvom rade komunikatívny, zodpovedný  a musí mať rád ľudí. To stačí. Všetko ostatné sa dá naučiť,“ zamyslela sa s tým, že nemenej dôležitá je aj túžba pomáhať ľuďom. A to my v Prvej stavebnej sporiteľni  chceme.

Viera Reich

Obchodná zástupkyňa: 20 rokov pre PSS

Na práci v PSS sa jej najviac páči: možnosť pomáhať ľuďom, stretávať sa vždy s inými ľuďmi, šoférovanie

Záľuby: wellness, nakupovanie, turistika, zoznamovanie sa s novými ľuďmi

Kontakt: 0905 217 859

E-mail: viera.reich@fopss.sk

  • 15.04.2019
  • Text: Miroslava Juričková
  • Foto: Miro Pochyba