Práca, ktorá nabíja energiou

Hovorí sa, že vo dvojici ide všetko lepšie. A ak sa manželia delia o spoločnú kanceláriu, dokonca sa v práci perfektne dopĺňajú, vtedy je obdiv naozaj na mieste. Andrej (41) a Zuzana (38) Mojžišovci pracujú pre PSS spoločne už niekoľko rokov.

Kedy ste sa zoznámili?
Andrej: Bolo to ešte počas vysokej školy.
Zuzana: Áno, na Vysokej škole dopravnej v Žiline. Odvtedy uplynulo už 17 rokov, ale to tam radšej nepíšte. (smiech)

Čo vás priviedlo do PSS?
Andrej: U mňa to bola potreba zmeniť zamestnanie, ktoré ma už nie celkom uspokojovalo, a inzerát, ktorý som našiel na internete. V PSS hľadali obchodníkov, išiel som na konkurz a zobrali ma.
Zuzana: Už počas materskej dovolenky som pomáhala manželovi s administratívou. Zblízka som sa oboznámila s problematikou stavebného sporenia a po skončení materskej som sa z „výpomoci“ prepracovala na „kolegyňu“.

Andrej Mojžiš a Zuzana Mojžišová

 

Obchodní zástupcovia: 6 rokov, 2 roky

 

Na práci pre PSS sa im páči: ...že na každý problém existuje riešenie

 

Spoločné záľuby: štvorročná dcérka Ela, cestovanie, výlety do okolia Banskej Bystrice, zimné športy, starostlivosť o rodinný dom

 

Kontakt: 0917 816 762

 

Email: andrej.mojzis@fopss.sk

 

Na ktorú časť ponuky PSS sa špecializujete?
Andrej: Rád komunikujem s ľuďmi. Len zriedkavo by ste ma našli v kancelárii. O to častejšie sa pohybujem v teréne. A zameriavam sa na všetko, čo má naša banka v ponuke. Naše riešenia pre klientov sa totiž odvíjajú od ich potrieb. Niekto potrebuje uzatvoriť stavebné sporenie, ďalší chce úver na bývanie. Ak si kúpi nehnuteľnosť, potrebuje ju poistiť, alebo chce poistiť seba. Každý má niekoľko príbuzných, ktorí tiež niečo potrebujú, a tak sa počet záujemcov o naše služby nabaľuje ako snehová guľa.
Zuzana: My to máme rozdelené. Andrej je obchodník a ja som tá pedantka, ktorá dotiahne detaily. Riešim zmluvy, vybavím veci v katastri nehnuteľností. Každý z nás robí to, v čom je dobrý. Ako dve súčiastky, ktoré do seba perfektne zapadajú.

Čo vám dala, prípadne vzala práca obchodnej zástupkyne, obchodného zástupcu?
Andrej: Táto práca nás živí a to je dôležité. Navyše nás baví, čo je nevyhnutné preto, aby sme ju mohli vykonávať s chuťou a úspešne. Obľubujem obchodné prípady, ktoré sú pre mňa výzvou. Pre mnohých ľudí je PSS prvou a poslednou bankou, ktorá im vďaka výborne nastaveným úverovým podmienkam dokáže pomôcť pri financovaní bývania. Často si prácu berieme aj domov, takže nám zaberie aj viac než bežných osem pracovných hodín, nemám však pocit, že by tým naša rodina o niečo prichádzala.
Zuzana: Doplním len, že radosť, ktorú prejavia klienti potom, ako vyriešime ich problém, nám dobíja baterky. Mnohí sa dokonca stali našimi kamarátmi. Vynaložený čas a námahu teda neľutujeme.

Môžete na ilustráciu uviesť konkrétny prípad úspešne zdolanej výzvy?
Andrej: Prišla za mnou pani, ktorá bola tak zaúverovaná, že spolu so svojimi deťmi platili každý mesiac niekoľko splátok v celkovej výške 2 800 eur. Bola zúfalá a mala strach, čo bude, keď to prestanú zvládať. Našťastie sme našli riešenie, ako všetky úvery zlúčiť do jedného a refinancovať ich novým – výhodnejším úverom. V súčasnosti mesačne uhrádza jedinú splátku vo výške 500 eur.

Nemáte niekedy chuť vyskúšať si inú prácu?
Andrej: O zmene neuvažujeme. A prečo by sme aj mali? Práca nás baví, je ohodnotená, okamžite z nej máme spätnú väzbu. Skrátka, dáva nám zmysel.
Zuzana: Neplánujeme prestať. Skôr naopak, uvažujeme, ako pracovať ešte kvalitnejšie a efektívnejšie.

  • 01.12.2016
  • Text: Robert Juriš
  • Foto: Miro Pochyba