Zavolajte Partelovi

Možno si kladiete otázku, ako by mal vyzerať ideálny obchodný zástupca. Niekto si predstaví fyzicky príťažlivého človeka, ďalší niekoho výrečného a presvedčivého, tretí toho, kto dokáže predať čokoľvek, kedykoľvek a podľa možnosti za čo najviac.

Áno, všetky odpovede sú správne. Je tu však ešte niečo. Ten, kto chce byť úspešným obchodným zástupcom, musí brať do úvahy aj skutočnosť, že Slovensko je malá krajina, kde každý každého pozná a kde sa chyby, či nebodaj fauly, neodpúšťajú. Túto skutočnosť si uvedomuje aj Alojz Partel, obchodný zástupca Prvej stavebnej sporiteľne v regióne Trnava.

Úprimne a s dôverou

„Keď sa zhováram so svojimi budúcimi klientmi, najprv sa usilujem pochopiť ich potreby. Vnímam, v akých podmienkach žijú, po čom túžia, ale aj to, čo si reálne môžu dovoliť. Na základe toho sa im snažím pripraviť ponuku, vysvetliť im jej plusy, ale aj mínusy. Táto práca je o úprimnosti a nadobudnutí obojstrannej dôvery. Napokon, uzatvorením jedného obchodu sa nič nekončí. Naopak, ide o dlhodobý proces budovania vzťahov,“ vysvetľuje muž, ktorý bol v uplynulých dvoch rokoch vyhlásený za najlepšieho obchodného zástupcu PSS v trnavskom regióne. Toto ocenenie získal možno i vďaka tomu, že z pomoci klientovi neraz vyplynie odporúčanie pre ďalšiu spoluprácu s inými ľuďmi, ktorí tiež potrebujú podať pomocnú ruku. A jeho odporúčajú mnohí a naozaj často.

Alojz Partel

 

Obchodným zástupcom: 6 rokov

 

Na práci pre PSS sa mu páči: variabilita a pestrosť, pružná pracovná doba, sloboda a možnosť komunikovať s ľuďmi

 

Záľuby: rodina, dve deti a rybolov

 

Kontakt: 0908 528 428

 

Email: alojz.partel@fopss.sk

 

 

 

Pod jednou strechou

Alojz Partel sa špecializuje na poskytovanie úverov na financovanie bývania. Obchodní zástupcovia v Trnave a okolí sú takýmto zameraním známi. Tento región totiž patrí k najbohatším na Slovensku a vytvára značné množstvo pracovných príležitostí. Ľudia sa sem sťahujú za prácou a logicky, potrebujú niekde bývať. Keďže väčšina Slovákov túži mať vlastnú strechu nad hlavou, stavebné firmy aj banky majú práce viac než dosť. „Úverom na bývanie sa tu naozaj darí, ale naša ponuka nie je len o nich. Keď už sa niekto rozhodne pre takýto úver, zvyčajne potrebuje i poistenie nehnuteľnosti a domácnosti. Často príde vhod aj úver na zariadenie domácnosti, a keď sa narodia deti, sporenie Junior extra. Tí opatrnejší si uzatvoria životné a tí naozaj prezieraví aj pohrebné poistenie. A to všetko nájdu u nás pod jednou strechou,“ hovorí Alojz Partel.

Pán svojho času

Obchodný zástupca PSS by mal byť výrečný. V prípade Alojza Partela to tak skutočne je. Predtým, než začal spolupracovať s najväčšou stavebnou sporiteľňou na Slovensku, pracoval ako čašník. Na tomto povolaní ho bavilo aj to, že sa celý deň stretával a rozprával s ľuďmi. No hoci zákazníkov si rád vypočul, s ich trápeniami im pomôcť nevedel. Teraz je to inak. „Z predchádzajúceho zamestnania som poznal množstvo ľudí, ich príbehy aj problémy. Dá sa povedať, že som si ich preniesol do novej práce,“ konštatuje a dodáva, že už viackrát sa mu podarilo vybaviť úver na bývanie pre niekoho, koho v inej banke odmietli. „Konkurenciu nezdolávame výškou úrokovej sadzby, ktorá ľudí zaujíma ako prvá. Sme silní najmä v úverových podmienkach. Tie máme v mnohých prípadoch bezkonkurenčné,“ uzatvára Alojz Partel, ktorého pracovať pre PSS vyslovene baví. Na rozdiel od predchádzajúceho zamestnania je teraz pánom svojho času a má viac priestoru aj pre svoju rodinu. Okrem toho, že môže s ľuďmi komunikovať o veciach, ktoré sú pre nich naozaj dôležité, im s mnohými vie aj pomôcť. 

  • 09.05.2017
  • Text: Robert Juriš
  • Foto: Miro Pochyba