Moja práca je mojím koníčkom

Je tvárou náborovej kampane Prvej stavebnej sporiteľne, vďaka čomu ho spoznalo ešte viac našich klientov. Sám sa na svoje účinkovanie pred kamerou pozerá s úsmevom a tvrdí, že svoju prácu by vykonával naďalej s radosťou aj bez takejto formy zviditeľnenia. Richard Baláž, obchodný zástupca PSS v Trnave.

Richard Baláž pracuje pre Prvú stavebnú sporiteľňu už 18 rokov a podľa vlastných slov by určite nemenil. Pri každodennej práci s ľuďmi sa jednoducho našiel. „V roku 2001 ma kamarátka prehovorila, aby som si vyskúšal prácu externého spolupracovníka pre PSS-ku. Nemalo to byť nič záväzné, jednoducho pozícia takzvaného tipéra. Vo výberovom konaní som uspel a takto sa začala moja cesta v Prvej stavebnej sporiteľni,“ spomína si s úsmevom na svoje začiatky. Ale keď sa hovorí, že začiatky v novej práci bývajú často ťažké, nevyhol sa tomu ani on sám. „Áno, začiatky boli veľmi náročné. Vtedy sa ešte klienti nedali kontaktovať mobilom ani e-mailom. Riešilo sa to formou listu, pozvaním do kancelárie alebo osobným stretnutím u klienta priamo doma. Ani technika vtedy ešte nebola na našej strane,“ prezradil nám obchodný zástupca PSS s tým, že pre všetkých „obyvateľov“ kancelárie bol k dispozícii len jeden jediný počítač.

Náročná, ale krásna práca

„Teraz sa už len pousmejem nad tým, keď si spomeniem, ako ma kedysi môj oblastný vedúci vysadil z auta na nejakej dedine a išli sme od domu k domu a ponúkali stavebné sporenie,“ tvrdí Richard. Hneď však dodal, že aj napriek takýmto komplikovaným a náročným podmienkam sa na neúspech nemohol sťažovať. „V tom čase bol náš produkt naozaj top,“ vysvetlil nám s tým, že aj keď je už dnes situácia iná, práca s ľuďmi ho naďalej baví a napĺňa. „Na našej práci je však v roku 2019 v porovnaní s minulosťou náročnejšie vymyslieť a vybrať pre klienta tú najvhodnejšiu a najlacnejšiu verziu ako sa dostať k financiám, keďže obmedzenia NBS, boli, sú a aj budú.“  Aj napriek tomu je však stavebné sporenie od PSS stále konkurencie schopné, z našej ponuky výhodných úverov si môže vybrať naozaj každý a podmienky neustále vylepšujeme.   

Hviezda našej reklamy

Richard Baláž pôsobí v Trnave a je vo svojej práci úspešný nielen vďaka vlastným schopnostiam a talentu, ale určite aj kvôli situácii v tomto meste. Trnava je totiž známa nielen tým, že sa pokladá za „slovenský Rím“, ale najmä nízkou nezamestnanosťou. Klienti PSS tak majú stály príjem a pohodlnú cestu k sporeniu aj úverom. „Máme krásne mesto, minimálne problémy s hľadaním práce a dobrého primátora,“ dal nám za pravdu aj samotný Richard, ktorý sa nám priznal, že svoju prácu miluje a vďaka účinkovaniu v náborovej kampani ho kontaktuje aj viac nádejných klientov PSS-ky. „Veľa známych aj klientov ma v reklame spoznalo, aj keď mi produkcia nasadila na nos okuliare, ktoré bežne nenosím a obliekli mi rolák, ktorý nenosím vôbec,“ smeje sa Richard. On sám by poradil novým kolegom, ktorí si aj vďaka jeho tvári nájdu cestu do PSS, aby na sebe pracovali a keď budú šikovní a cieľavedomí, tak sa ich práca stane aj záľubou. A akú má Richard radu pre všetkých, ktorí túžia po novom alebo vynovenom bývaní, ale nevedia ako na to? „ Kontaktujte ma!“

Obchodný zástupca R. Baláž: 18 rokov pre PSS

Na práci v PSS sa mu najviac páči: práca s ľuďmi

Záľuby: šport

Kontakt:  0915 890028

E-mail: richard.balaz@fopss.sk

  • 30.10.2019