Kopačky vymenil za oblek

Bolo to pred ôsmimi rokmi, keď sa upísal spolupráci s obchodnou sieťou Prvej stavebnej sporiteľne. Stal sa jedným z tisícky jej obchodných zástupcov. Uzatváral zmluvy o stavebnom sporení, úverové zmluvy, poistky. Dnes je jej územným riaditeľom.

„Moja futbalová kariéra v susednom Rakúsku sa chýlila ku koncu a tak som sa obzeral po nejakej serióznej práci. Vďaka kamarátom z PSS som sa stal takzvaným tipérom. Nie, nehádal som výsledky zápasov, ale obchodným zástupcom PSS som posúval tipy na ľudí, ktorí potrebovali pomôcť s financovaním bývania,“ začal svoj príbeh muž s futbalovým menom Mário Kubík. Zanedlho, keď prenikol do podstaty fungovania stavebného sporenia, sa rozhodol, že definitívne zavesí kopačky na klinec a vymení ich za oblek bankára. Stal sa obchodným zástupcom najsilnejšej stavebnej sporiteľne na trhu.

Mário Kubík

Obchodným zástupcom: 8 rokov

 

Na práci pre PSS sa mu páči: ...že môže pomáhať iným a zároveň aj svojej vlastnej rodine

 

Záľuby: futbal, ku ktorému vedie aj svojich troch synov

 

Kontakt: 0918 716 864

 

Email: mario.kubik@fopss.sk

 

 

 

Postupne až na vrchol

Mário Kubík z Varína pri Žiline je klasický príklad toho, ako sa niekto, kto veľmi chce, dokáže vypracovať z pozície externého spolupracovníka až na riaditeľa. V jeho prípade v tom bola veľká dávka vôle, schopnosť učiť sa nové veci a snaha robiť veci lepšie. Veď ako inak by sa z pozície finančného sprostredkovateľa, ktorý tipmi na potenciálnych klientov pomáhal obchodným zástupcom PSS, prepracoval až na post územného riaditeľa? Dnes má na starosti tím ľudí pôsobiaci na rozsiahlom území okresov Bytča, Kysucké Nové Mesto a v časti Žiliny.

V regióne vidí potenciál

„Nerobím rozdiel medzi tými, ktorí potrebujú úver, alebo uvažujú len nad sporením. Snažím sa klientom pomáhať komplexne. Niekto sa chce najskôr dôkladne pripraviť na veľkú investíciu. Ďalší potrebuje investovať hneď. Tretí sa chce zabezpečiť pred neočakávanými udalosťami. Štvrtý sa postupne rozhodne pre všetky možnosti a piaty ich potrebuje hoci aj naraz,“ hovorí muž, ktorý v okolí Žiliny vidí veľký potenciál. Priebežne tu vzniká množstvo pracovných príležitostí a ľudia, ktorí sem za nimi prichádzajú, potrebujú bývať. Záujem je najmä o výstavbu, prípadne prestavbu rodinných domov, ale aj o kúpu bytov, hlavne tých menších. Ako problematická sa javí skutočnosť, že banky vyžadujú zabezpečenie hypotekárneho úveru nehnuteľnosťou, ktorú mladí ľudia zvyčajne nemajú. A to je šanca pre ponuku od PSS. „Sporiaci klient si u nás môže požičať až do 50 000 eur, aj bez tohto druhu zábezpeky. A to je silný argument,“ pokračuje M. Kubík s tým, že tento typ úveru nájde vynikajúce uplatnenie aj v nadchádzajúcich mesiacoch.

Našou úlohou je...

Národná banka SR totiž pripravila ďalšie sprísnenie poskytovania hypotekárnych úverov. V praxi to znamená, že väčšina úverov dosiahne maximálne 80 % z hodnoty kupovanej nehnuteľnosti. Zvyšok si bude musieť občan dofinancovať z vlastných úspor alebo prostredníctvom spotrebiteľského úveru. „Je na nás, aby sme klientom vysvetlili, že najvýhodnejšou alternatívou na dofinancovanie zvyšku, ktorý už nepokryje hypotéka, je úver na financovanie bývania od PSS. Má podobné parametre ako iné spotrebiteľské úvery, akurát môže byť vyšší, doba jeho splatnosti je dlhšia a úroková sadzba nižšia. Výsledkom je podstatne nižšia mesačná splátka. A to je to, čo klientov zaujíma najviac,“ vysvetľuje M. Kubík a dodáva, že ho tešia nielen tí klienti, ktorým pomohol k novému alebo lepšiemu bývaniu, ale aj tí, ktorí sa na budúcnosť naozaj seriózne pripravujú. Príbeh takejto rodiny nájdete v nasledujúcom vydaní DOMa. Dočítate sa v ňom o rodičoch, ktorí uzatvorili zmluvy o stavebnom sporení nielen pre seba, ale aj pre päť svojich detí. A hoci už dnes vďaka stavebnému sporeniu z PSS bývajú vo vynovenom rodinnom dome, naďalej zodpovedne pokračujú v sporení na všetkých zmluvách. Presne vedia, prečo to robia.

  • 16.02.2017
  • Text: Robert Juriš
  • Foto: Miroslav Pochyba