Každý deň načúvam ľudským osudom

Už 15 rokov, deň čo deň, sa stretáva s ľuďmi, ktorí jej rozprávajú o svojich potrebách. Spája ich to, že kým klienti hľadajú spôsob ako si zabezpečiť bývanie, ona hľadá riešenia, ako im toto prianie splniť. Lenže ľudia rozprávajú nielen o bývaní. Hovoria aj o svojich radostiach a trápeniach, úspechoch i chorobách.

Obchodná zástupkyňa Prvej stavebnej sporiteľne Viera Jakubičková v Prievidzi o svojich klientoch vie oveľa viac, ako potrebuje. „Je to akýsi druh psychoanalýzy. Mnohokrát sa stretneme a neurobíme vôbec nič. Človek sa mi vyrozpráva a odíde spokojný. Nabudúce, keď bude potrebovať, však už príde s maximálnou dôverou a ja už bez dlhých rečí viem prichystať preňho optimálnu ponuku,“ hovorí.

Bývať sa musí

Je si vedomá toho, že nepôsobí práve v ekonomicky prosperujúcom regióne. Ešte stále veľa ľudí v Prievidzi a okolí nemá prácu a tí čo pracujú, nezarábajú veľa. „Ale bývať sa musí. Hlavne mladí sú dnes pod tlakom a mojou úlohou je pomôcť im.“ Na otázku, či sa jej darí uzatvárať viac zmlúv o stavebnom sporení alebo úverových zmlúv, odvetí jednoznačne: „Darí sa mi jedno i druhé. Mojím cieľom však nie je uzatvoriť zmluvu, ale poskytovať komplexné riešenia a široká ponuka PSS je na to ako stvorená.“ Napokon, prečo nie? Veď dokáže nakombinovať bezpečné a výhodné stavebné sporenie, či už tradičné alebo online Sporenie Lišiak, s úverom na financovanie bývania. Hlavne tie nižšie, ktoré nie je potrebné zabezpečiť nehnuteľnosťou, sú dnes takmer bezkonkurenčné. Výhodné sú však aj tie vyššie, zabezpečené nehnuteľnosťou, u ktorých oproti predchádzajúcemu obdobiu klesla úroková sadzba až o dve tretiny. V ponuke je tiež úver na zariadenie domácnosti a päť rôznych druhov poistenia. Veď opatrnosti nikdy nie je dosť.

Otvorenosť a dôvera

„Načúvanie potrebám klienta a dôkladné poznanie našej ponuky je síce kľúčové, ale samo o sebe nestačí. Na každé stretnutie sa starostlivo pripravujem. S už existujúcimi klientmi udržiavam priebežný kontakt a tých nových oslovujem na základe odporúčaní. Alebo aj oni mňa. Mimoriadne dôležitá je tiež diskrétnosť. Skrátka, vzájomná dôvera stojí na viacerých pilieroch,“ konštatuje V. Jakubičková a dodáva, že v otvorenosti ku klientom jej výrazne pomáha aj dobre umiestnená kancelária. Nachádza sa priamo na prievidzskom námestí. „Uvažovala som, že by som sa mohla presťahovať aj niekam na poschodie. Bolo by to lacnejšie. Ale nakoniec som zostala na prízemí a zachovala pôvodný bezbariérový prístup. Vynikajúcu dostupnosť, obrazne aj doslova, oceňujú deti, mamičky s kočíkmi aj tí skôr narodení. Skrátka, dostane sa ku mne úplne každý.“

Všetko je v hlave

Obchodných zástupcov PSS zvyčajne najviac tešia prípady, keď dokázali pomôcť takému klientovi, ktorého už iné banky odmietli. Inak na tom nie je ani V. Jakubičková. Najviac ju hreje pri srdci čerstvá spomienka na zdravotné opatrovateľky, ktoré za prácou zo stredného Slovenska cestujú do Rakúska alebo Nemecka. Príjem v zahraničí bol pre ne zásadnou prekážkou pri snahe o zabezpečenie si vlastného bývania. PSS však začiatkom tohto roka upravila svoje úverové podmienky a riešenie aj pre tieto obetavé ženy je na svete. „Všetko je v hlave. Ak sa nastavíte, že každý problém sa dá zvládnuť, máte vyhraté,“ dodala na záver.

VIERA JAKUBIČKOVÁ

 

Obchodnou zástupkyňou: 15 rokov

 

Na práci pre PSS sa jej páči: flexibilita riešení ale aj pracovnej doby,

každý deň je iný a variabilita práce je inšpirujúca

 

Záľuby: rada chodí do prírody a číta knihy

 

Kontakt: 0915 813 157

Email: viera.jakubickova@fopss.sk

  • 07.05.2018
  • Text: Robert Juriš
  • Foto: Andrej Vida