2023 – 3. ročník projektu

Práve prebieha 3. ročník charitatívneho projektu PREDVEĎ SVOJ TALENT a my ti pomôžeme splniť tvoj sen o vlastnom bývaní.

Projektom oslovujeme skupinu mladých ľudí, ktorí po dovŕšení veku 18 rokov spravidla opúšťajú Centrá pre deti a rodiny a snažia sa osamostatniť. Týmto mladým ľuďom chceme pri vstupe do života pomôcť – nielen finančne a materiálne, ale aj sprístupnením vzdelávania, otvorením možností rozvoja a dobrými radami skúseného mentora. Sú to mladí ľudia, ktorí začínajú chápať, že ak chcú niečo dosiahnuť, musia pre to aj niečo urobiť. Musia sa rozvíjať. Najlepšie ak objavia svoj talent a zveľaďujú ho. A v ich snahe im ponúkame pomocnú ruku.
Zapojiť sa je veľmi jednoduché – v prihlasovacom formulári (Formulár k CSR projektu 2023 – XLS) stačí odpovedať na 6 otázok a potom už zostáva len ukázať, v čom spočíva ich talent, ich výnimočnosť. Bez obmedzení. Môže ísť o spev, tanec, výtvarné umenie, programovanie na počítači, môžu ukázať, ako sa pripravujú na budúce povolanie, môžu diskutovať či poukázať na svoje športové úspechy. Môžu poslať videozáznam, popísať svoj príbeh slovami, fotografiami alebo ukázať svoj talent naživo či prostredníctvom online prenosu. Mimoriadne dôležité bude aj vysvetlenie toho, ako svoj talent zlepšujú a budú počas najbližšieho roka zlepšovať. Nezávislá porota potom posúdi nielen talent, ale aj motiváciu týchto mladých ľudí rásť a zlepšovať sa.

Podmienky, podľa ktorých prihlásené projekty vyhodnocujeme (PDF)

Úlohou záujemcu bude do 5. mája 2023 písomne na adresu Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., na meno Ing. Martina Múčková, alebo mailom na humanita@pss.sk poslať vyplnený formulár v programe Excel, odpovedať na 6 otázok/úloh uvedených v ňom. Zaslaním formulára bude záujemca zaradený do hodnotiaceho procesu. V máji zástupcovia Prvej stavebnej sporiteľne vyhodnotia všetky doručené projekty a vyberú z nich 10,  ktoré postúpia do finále. 31. mája 2023 sa uskutoční prezentácia naživo v sídle Prvej stavebnej sporiteľne v prítomnosti odbornej poroty, ktorá vyberie 3 najkvalitnejšie projekty a určí ich poradie.

Neváhajte a prihláste sa 😊

Pozrite si predchádzajúce 2 ročníky projektu

O projekte

Projekt „Predveď svoj talent a my ti pomôžeme splniť tvoj sen o vlastnom bývaní“ je určený mladým dospelým vo veku od 18 do 25 rokov, ktorí bývajú alebo bývali v Centrách pre deti a rodiny alebo v Domove na polceste a už onedlho sa budú musieť postaviť na vlastné nohy. Deti, ktoré vyrastali bez rodičov, to pri vstupe do samostatného života nemajú jednoduché a práve tento projekt má ambíciu im pomôcť sa úspešne osamostatniť.

Zapojiť sa je veľmi jednoduché. Stačí odpovedať na niekoľko otázok, v ktorých opíšu v čom sú dobrí a ako chcú na sebe v budúcnosti pracovať, aby rozvíjali svoj talent. Bez obmedzení. Môže ísť o spev, tanec, programovanie na počítači, môžu ukázať ako sa pripravujú na budúce povolanie, môžu maľovať, diskutovať, či poukázať na svoje športové úspechy.

Tí najtalentovanejší majú možnosť predviesť svoj talent pred odbornou porotou naživo. Porota následne vyberie víťazov, ktorí získajú stavebné sporenie môjDOMOV so zaujímavým finančným vkladom a podmienkami, výkonný notebook, ktorý im uľahčí ďalšie štúdium a rozvoj, ale aj možnosti vzdelávania a mentoringu, ktoré im pomôžu pri štarte do samostatného života. Ambasádorkou projektu a predsedníčkou projektu je pani Renáta Názlerová, ktorá sa pomoci ľuďom s ťažším osudom venuje už mnoho rokov. 

Projekt Predveď svoj talent a my ti pomôžeme splniť tvoj sen o vlastnom bývaní získal cenu Hermes komunikátor roka 2021 v kategórií Spoločenská zodpovednosť.

Predchádzajúce ročníky

Galéria

Ročník 2022


Ročník 2021