Prvá stavebná sporiteľňa

Prvá stavebná sporiteľňa 


Menu

Lišiacke trendy v bývaní


Predveď svoj talent a my ti pomôžeme splniť tvoj sen o vlastnom bývaní

Projekt podpory určený mladým dospelým pri vstupe do samostatného života

Charitatívny projekt je určený mladým dospelým od 18 do 25 rokov, ktorí bývajú alebo bývali v Centrách pre deti a rodiny alebo v Domove na polceste na území Slovenskej republiky a už onedlho sa budú musieť postaviť na vlastné nohy.

„Týmto mladým ľuďom chceme pri vstupe do života pomôcť nielen finančne, ale aj sprístupnením vzdelávania, otvorením možností rozvoja a dobrými radami niekoho skúseného. Aby mali lepší štart do života a položili si životné základy, na ktorých môžu stavať,“ vysvetľuje David Marwan, člen predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne, ktorý aktívne pôsobí v odbornej porote projektu.  

Ambasádorkou projektu je Renáta Názlerová, ktorá sa pomoci ľuďom s ťažším osudom venuje už niekoľko rokov. „Rozhodnutie stať sa súčasťou tohto projektu bolo v podstate jednoduché. Mať možnosť podieľať sa na pomoci mladým ľuďom, ktorým osud až tak neprial, by sa odmietalo ťažko,“ povedala Renáta Názlerová.

Druhý ročník

Stále sa môžete zapojiť do 2. ročníka projektu, ktorého finále plánujeme na koniec mája 2022.

Podmienky projektu a formulár, ktorý treba vyplnený poslať na humanita@pss.sk nájdete nižšie v dokumentoch k projektu.

Prvý ročník pozná svojich víťazov

Vo finále prvého ročníka, ktorý zorganizovala Prvá stavebná sporiteľňa, sa stretlo jedenásť mladých ľudí z celého Slovenska. Porotu najviac zaujala výtvarníčka a študentka liečebnej pedagogiky Miriam Kalinayová, ktorá by chcela po škole pracovať s deťmi z detských domovov. Jej talentom je kreativita, výtvarné umenie, ale aj nadanie na prácu s deťmi. Na druhom mieste sa umiestnila športovkyňa a budúca policajtka Denisa Halajová. Má talent na viacero športov, ale najviac jej prirástol k srdcu volejbal, ktorému sa aktívne venuje. Jej životným snom je stať sa členkou policajného zboru. Tretie miesto patrí Jánovi Šovčíkovi, ktorý sa venuje thajskému boxu, ale svoju budúcnosť vidí ako kvalitný kuchár, vďaka čomu sa chce v budúcnosti postaviť na vlastné nohy. Pomáha mu v tom jeho cieľavedomosť a pracovitosť.

„Na to, aby sa talent mohol rozvíjať, potrebuje mať vytvorené podmienky. Som veľmi rád, že môžeme takouto formou pomôcť mladým ľuďom, ktorí nám dnes ukázali, že chcú pracovať na sebe a svojej budúcnosti,“ hovorí David Marwan, člen predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne,  ktorý aktívne pôsobí v odbornej porote projektu.

Traja najtalentovanejší účastníci získali podporu, ktorá im pomôže pri plánovaní ich vlastnej budúcnosti – poradenstvo a mentoring od ambasádorky projektu Renáty Názlerovej a tiež účet stavebného sporenia môjDOMOV s veľmi zaujímavým príspevkom, ktorý môže počas rokov vytvoriť základ pre budúce bývanie, pre budúci domov. Každý z nich si navyše ako odmenu odniesol kvalitný notebook.

Porota sa však rozhodla oceniť aj ďalších dvoch finalistov. Kvalitný notebook vďaka svojmu talentu získali tiež Ondřej Neipl, ktorý sa venuje masteringu a hudobnej postprodukcii a nadaná tanečníčka Aneta Lakatošová.

 

Víťazi prvého ročníka - Predveď svoj talent