Niekedy nemusíte chodiť na pracovné pohovory, aby ste získali svoj džob snov. Niekedy vás k nemu privedie jednoducho neuveriteľná náhoda. A presne toto sa stalo našej kolegyni Žofii Kolodzejovej.

S územnou riaditeľkou Žofiou Kolodzejovou sme sa stretli v historickom centre Spiša – v Kežmarku. Privítala nás s úsmevom. Keď totiž máte niekomu rozprávať o práci, ktorá je aj vašou záľubou, je to potešenie pre obe strany. „K práci pre Prvú stavebnú sporiteľňu som sa dostala náhodou,“ začala rozprávanie Žofia Kolodzejová. „Bola som na návšteve u susedy, keď za ňou prišli kolegovia z PSS-ky s ponukou práce obchodnej zástupkyne. Suseda už mala sprostredkovateľské skúsenosti pre PSS, ale predstava pracovať ako obchodná zástupkyňa jej aj napriek môjmu presviedčaniu, aby to skúsila, „nesadla“. Zrazu mi položili otázku, či by som to nechcela skúsiť ja. Tak som si povedala, prečo nie?“ Dnešná územná riaditeľka podľa vlastných slov s prekvapením zistila, že v novej práci sa na rozdiel od svojej susedy našla. Každému totiž vyhovuje niečo iné a v tomto prípade náhoda zaúradovala najlepším smerom.

Dôvera je základ

Žofiu Kolodzejovú jej práca už do začiatku chytila za srdce. Vždy totiž rada pracovala s ľuďmi a ako každá matka oceňovala aj možnosť voľnejšej pracovnej doby. „Táto práca je pre mňa ako stvorená a naozaj ma baví. Nie je to len nejaká fráza. Nevydržala by som tu totiž tak dlho, ak by ma táto práca nebavila. Chytilo ma to za srdce,“ usmieva sa územná riaditeľka, na ktorej pracovný zápal vidieť na prvý pohľad. A čo je jej krédom? „Zodpovedný a ľudský prístup. Vždy som bola presvedčená o tom, že keď získame pre PSS-ku klienta, máme voči nemu zodpovednosť. Klient nám prejavil dôveru a našou prvoradou úlohou je túto dôveru nestratiť. To môžeme dosiahnuť nielen kvalitou produktov, ale aj našim zodpovedným a ľudským prístupom,“ tvrdí.

Spoločne hľadáme riešenia

Naša kolegyňa však aj naďalej rada navštevuje klientov v teréne spolu so svojim tímom. „Aj ako územná riaditeľka často chodím so svojimi obchodnými zástupcami za klientmi. V tíme mám aj novších kolegov a je dobré, keď prídem ako opora.  Ak je nejaký problém, komplikovanejší prípad, viacerí sa poradíme, aby sme našli pre klienta čo najlepšie riešenie jeho situácie,“ vysvetlil nám s tým, že práca obchodného zástupcu je nielen vypisovať papiere. O klientov sa treba zaujímať komplexne, porozumieť ich špecifickým potrebám a prinášať riešenia, ktoré im zjednodušia život. A čo ju na jej práci najviac baví? „Veľmi sa teším z toho, že už vidím ovocie našej práce a žneme, čo sme kedysi zasiali. Pred rokmi sme totiž často chodili do terénu, hovorili ľuďom o našich produktoch, učili sme ich sporiť. A tak dnes máme rodiny, kde si sporia celé generácie. Taká je napokon aj moja vlastná. Všetci využívame produkty Prvej stavebnej sporiteľne. Nielen klienti, aj my vidíme, že rozhodnutie byť klientom PSS, bolo tou najlepšou voľbou.“

  • Meno: Žofia Kolodzejová
  • Pracovné zaradenie: územná riaditeľka, okres Kežmarok
  • E-mail: zofia.kolodzejova@fopss.sk
  • Telefonický kontakt: +421 915 740 376
  • Záľuby: čas strávený s vnúčatami, cestovanie, záhradkárčenie
  • Na práci v PSS sa jej najviac páči: komunikácia a priamy kontakt s klientom, spoznávanie nových ľudí, spokojnosť klientov