Martina Žužafková z PSS:
Robte s radosťou to, čo milujete a budete úspešní

Je členkou tímu Prvej stavebnej sporiteľne len niečo viac ako šesť mesiacov, ale jej nadšenie pre novú prácu je nákazlivé. Martina Žužafková sa teší z toho, že pomáha klientom zaistiť si budúcnosť. A my sa zas tešíme, že ju máme medzi nami.

Aké boli vaše začiatky, ako ste sa k práci pre Prvú stavebnú sporiteľňu dostali a prečo ste sa rozhodli stať súčasťou nášho tímu?

Povedala by som, že ešte stále som na začiatku, keďže v PSS pracujem približne pol roka. Veľmi mi pomáha moja územná riaditeľka Majka Gabrišková, s ktorou som takmer v dennodennom kontakte. Bez jej pomoci a podpory by to bolo pre mňa omnoho zložitejšie. Pracovala som 4 roky v bankovníctve, v inej banke na rôznych pozíciách. Jedna rodinná známa však pracovala v PSS, takže som trošku vedela, ako to tu chodí a zaujalo ma to. Dlhšie som nad tým premýšľala a zvažovala všetky pre a proti. V rozhodnutí ma podporil hlavne môj priateľ a tiež rodina. Najdôležitejším dôvodom, kvôli ktorému som sa rozhodla pre túto prácu, bol flexibilný pracovný čas.

Keď už spomíname flexibilnú pracovnú dobu, tak to je nesporne veľkou výhodou. Ako vnímate iné pozitíva vašej práce, čo vás na nej najviac teší?

Áno, flexibilný pracovný čas je pre mňa jednou z hlavných výhod tejto práce. Ťažko si viem predstaviť, že by som sa musela vrátiť do banky na klasický pracovný úväzok. To, že si viem svoj čas zariadiť v rámci možností podľa seba, je pre mňa absolútnou prioritou. Na mojej práci ma teší, že to nie je stereotyp a stále je to niečo iné, nové. Rada komunikujem s klientmi a vysvetľujem im, ako vedia ušetriť, zhodnotiť svoje financie a ako si vedia zlepšiť a zaistiť budúcnosť.

Čo vašich klientov najviac trápi a s čím im najčastejšie pomáhate?

S klientmi najčastejšie riešim dofinancovanie úverov, úvery na rekonštrukciu a modernizáciu. Naše produkty im určite pomáhajú pri riešení otázky bývania. Nakoľko pri kúpe nehnuteľnosti vám už dnes banka nedá hypotéku na financovanie celej nehnuteľnosti a ak klient nemá vlastné prostriedky, je nútený si ich požičať. Myslím si, že práve na dofinancovanie bývania sme pre klienta tou najlepšou možnosťou na trhu. V tomto smere sme najkonkurencieschopnejší.

Mnohí naši spolupracovníci tvrdia, že stálych klientov vnímajú ako členov rodiny. Ako to vnímate vy?

Áno, je to veľmi príjemné, keď za vami príde klient ako kamarát a pýta si od vás radu. Tým, že som dlhšie pracovala v inej banke na pozícii osobného bankára, tak mám tieto skúsenosti hlavne z predošlej práce. Vždy ma vie veľmi potešiť, keď je klient spokojný, napríklad aj nedávno mi jedna klientka povedala, že je šťastná, že som jej úver vybavovala ja. Klientka pracuje ako lekárka a povedala mi, že nech by som čokoľvek potrebovala ja alebo moja rodina, tak mi rada pomôže. Potešilo ma to.

Ako vníma vašu prácu rodina?

Len minulý rok som sa presťahovala do Bratislavy. Pochádzam zo stredného Slovenska, takže času, ktorý spolu trávime je pomenej. A vtedy, pravdupovediac, väčšinou riešime iné veci ako prácu. Občas keď mi volajú, a poviem im, že pracujem z domu a idem do mesta vybaviť nejaké veci, tak si myslia, že tam ani nechodím. 

Je nejaké krédo, ktorým sa v práci alebo aj v živote riadite? A aké sú vaše plány do budúcnosti?

Nerobte ostatným to, čo nechcete, aby robili oni vám. Cestovanie je jediná vec, ktorú si v živote kúpite a spraví vás bohatším. Čo sa týka mojich pracovných plánov, chcela by som sa zlepšovať a napredovať vo svojej práci, aby som bola samostatná a nebola odkázaná na pomoc kolegov. Čo sa týka súkromia, v budúcnosti by som si určite chcela založiť rodinu, kúpiť s priateľom pozemok a postaviť rodinný dom, kde sa vidím napríklad o 10 rokov aj s dvoma deťmi V pracovnej oblasti by som určite chcela zostať pracovať v bankovníctve, ale možno na inej pozícií. Momentálne som spokojná, ale ak by sa niekedy vyskytla príležitosť, chcela by som robiť v banke niečo kreatívne. Napríklad pomáhať implementovať nové produkty a technológie, vymýšľať stratégie do budúcna a celkovo pomáhať banke posúvať sa dopredu správnym smerom.

Čo by ste poradili tým, ktorí chcú byť vo svojej práci úspešní?
Robte to, čo milujete, robte to s radosťou a budete úspešní.

  • Meno: Mgr. Martina Žužafková
  • Pracovné zaradenie: obchodný zástupca
  • E-mail: martina.zuzafkova@fopss.sk
  • Telefonický kontakt: +421 948 536 440
  • Záľuby: cestovanie, šport, rodina, priatelia