Barbora Machová a jej rozhodnutie pracovať v PSS:
Oslovila ma stabilita

Každá práca vykonávaná s radosťou je šťastím, a keď ju robíme aj s láskou, niet väčšieho šťastia na svete. Vyhlásil pred sto rokmi francúzsky spisovateľ André Maurois a my sa tešíme z toho, že šťastných ľudí, ktorí milujú svoju prácu máme aj medzi nami. Naša (ešte stále trošku nová) kolegyňa Barbora Machová nám prezradila, čím ju oslovila práca v Prvej stavebnej sporiteľni a čo ju najviac teší nielen v práci, ale aj v bežnom živote.

Aké boli vaše začiatky v práci pre Prvú stavebnú sporiteľňu a prečo ste sa rozhodli pripojiť k nášmu tímu?

Keďže každá zmena bolí a je náročná, moje rozhodnutie pracovať v PSS určitý čas dozrievalo, až kým som si neuvedomila, že zvládnutie zmeny v jednej oblasti vytvára predpoklady na úspešnú zmenu aj v iných, zdanlivo nesúvisiacich oblastiach nášho života. A tak som si povedala, že si idem pre nové príležitosti. K práci v PSS som sa dostala prostredníctvom územného riaditeľa Majka Kubíka, ktorý ma pár mesiacov aktívne oslovoval, motivoval, nepoľavil, za čo mu aj touto cestou ďakujem. Zároveň ďakujem aj kolegyniam z kancelárie za ich rady, tipy, celému nášmu tímu zo Severu, kolegom z Infolinky za vždy správne usmernenie a referentom za vysvetlenia. Ďakujem našej Lenke z poisťovne pri ponukách zabezpečenia klientov a našim lektorom Elenke Kvasnicovej a Peťovi Vajdíkovi za efektívnosť, neskutočné školenia a možnosť spoznania nových super ľudí, kolegov a zároveň priateľov. Bez vás všetkých by som dnes nepísala tento článok. PSS ma oslovila aj preto, že som tu ako v jednej z mála bánk v obchodnom centre videla vždy tie isté tváre zamestnancov, usmiate, ochotné… Vedela som, že sa na nich môžem ako klientka vždy obrátiť a nájdem ich tam. Oslovila ma stabilita. Keď som oznámila doma, že idem pracovať do Prvej stavebnej sporiteľne, rodina sa veľmi potešila, pretože aj keď sme boli doma štyria súrodenci, rodičia nám už v detstve všetkým založili zmluvy a sporili. Na vlastné bývanie a štart do dospelosti.

Čo vás na tejto práci najviac teší a baví?

Ako pozitívum mojej práce obchodnej zástupkyne vnímam to, že sme každý deň v priamom kontakte s našimi klientmi. Počúvam ich s porozumením a rešpektom, rada im pomáham riešiť ich potreby, životné situácie, na problémy hľadám riešenia a teším sa, keď sú spokojní. Posúva ma to dopredu, motivuje zlepšovať sa, vzdelávať a rásť.

Čo vašich klientov najviac trápi a s čím im najčastejšie pomáhate?

Mojich klientov najviac trápia mesačné vysoké náklady na splátky úverov. Prostredníctvom Prvej stavebnej sporiteľne im však vieme poskytnúť
výhodný refinančný úver, vďaka čomu dokážu mesačne ušetriť aj niekoľko sto eur a tie potom môžu investovať napríklad do času stráveného s rodinou. Zároveň si na základe zníženia splátky vedia v PSS aj pravidelne mesačne sporiť a plánovať si tak budúcnosť. Pri takomto refinancovaní našim klientom naozaj zjednodušíme život, platia oveľa menej a iba jednu splátku. Moja najvýraznejšia pomoc klientovi bolo zníženie splátok z 2 232 eur mesačne (12 spotrebných úverov) na jeden úver so splátkou 395 eur v rámci poistenia.

Mnohí naši obchodní zástupcovia, konzultanti, tvrdia, že pre dlhoročných klientov Prvej stavebnej sporiteľne sa už stali akoby členmi ich rodín a preberajú s nimi nielen finančné, ale aj osobné záležitosti. Máte rovnakú skúsenosť?

Počas práce s našimi klientmi, vypracovaním ich finančnej analýzy, pracujem čestne, spravodlivo a zodpovedne. Dodržiavam dohody
a pravidlá s cieľom vzájomnej spokojnosti. Na základe týchto mojich hodnôt sa mi často stáva, že ak po práci idem do obchodu s potravinami alebo s krstniatkom na futbal a stretnem tam klientov, tak na ich tvárach vidím, že sa potešia. Naposledy sa mi to stalo v servise s autom. Mechanik mi pri preberaní vozidla povedal, že ho dá do poriadku tak, ako ja jeho financie, čo ma veľmi potešilo a vedela som, že je v správnych rukách.

Ste u nás zatiaľ len pár mesiacov, ako vníma vašu novú prácu rodina?

Moja rodina je veľmi pyšná, že pracujem v stabilnej spoločnosti s takým dobrým menom na trhu, ako má Prvá stavebná sporiteľňa. O to viac, že všetci boli, a aj sú, od detstva jej klientmi. Keď sa v našej rodine narodí vnúčatko, moja mamina sa vždy opýta: ,,Kedy mu idete založiť stavebné sporenie?“ Kým som nepracovala v Prvej stavebnej sporiteľni, tak som tomu nerozumela, ale teraz ju už úplne chápem. :)

Je nejaké krédo, ktorým sa v práci alebo aj v živote riadite, kde sa vidíte o desať rokov?

V práci aj v súkromnom živote sa riadim týmito radami: Buď chceš alebo nechceš, ostatné sú len „kecy“. Päť ľudí v tvojom okolí ťa priemeruje. Úspech si ty. A ako každá žena v živote snívam o tom, že budem dobrou matkou, podľa vzoru tej mojej a dokážem to skĺbiť s prácou.

Čo by ste poradili tým, ktorí chcú byť vo svojej práci úspešní?

Nebojte sa pýtať, pretože len nevyslovená otázka nenájde odpoveď. Pýtajte sa úspešných kolegov, ako sa im podaril predaj, pýtajte sa našich referentov na možnosť riešenia cesty úveru pre klienta. Pýtajte sa klientov na ich potreby (bývanie, rodina, práca, záľuby). Opýtajte sa samých seba: Čo idem dnes urobiť pre to, aby som bola úspešná?

  • Meno: Barbora Machová
  • Pracovné zaradenie: obchodný zástupca
  • E-mail: barbora.machova@fopss.sk
  • Telefonický kontakt: +421 907 244 273
  • Záľuby: pečenie, varenie, záhrada, cestovanie, bicyklovanie, plávanie, lyžovanie, spoločné chvíle strávené s mojou a priateľovou rodinou,
    prechádzky v prírode s našimi psíkmi
  • Na práci v PSS ma najviac baví: spokojní klienti, ktorí navštívia našu pobočku, tímovosť, spoločné teambuildingy