Nech má všetko svoje miesto

Určite to poznáte aj vy. Vecí je veľa, miesta málo. Naučiť sa teda dokonale využívať priestor je v mnohých domácnostiach alfou i omegou. Tu sú tipy, ako môžeme skladovacie priestory funkčne využiť na maximum.

Rýchle riešenie

Aj vaše skrine praskajú vo švíkoch? Nemusia! Často pomôže jednoduchá vec. Skúste uložiť čiapky, šatky, rukavice a ponožky do šikovných nástenných vrecúšok. Tak ich máte vždy po ruke a ranné hádky pre stratený šál budú minulosťou.

Priateľské pre rozpočet

Prednosťou otvorených políc je ich ľahkosť a variabilita. Ak na policiach potrebujete uložiť veci, ktoré sa nekamarátia s prachom, uložte ich do prehľadných boxov a krabíc. Veľmi efektné a rozhodne aj efektívne je upevniť police do výšky alebo ich potiahnuť po obvode celej miestnosti. Výborným tipom sú drevené debničky, ktoré si uložíte do tvaru, aký potrebujete.

Využite kolieska

Výrobcovia kuchýň ponúkajú rôzne organizéry do skriniek, no ak vám to nestačí, skvelou voľbou sú pojazdné stolíky a kontajnery.

Dajte šancu fantázii

Túžite po šatníku, no spálňa je na to primalá? Pohrajte sa s dispozíciou bytu. Aj v neveľkých chodbách a výklenkoch môže vzniknúť šatník snov. Niekedy stačí na chodbe vedúcej do kúpeľne presunúť dvere z jednej steny na druhú.

Nebojte sa výšky

Chcete úložný priestor pod vlastnou posteľou? Skúste ju zdvihnúť do výšky kolien. Získate tak miesto, kde môžete umiestniť zásuvky na bielizeň, oblečenie, školské pomôcky alebo hračky.

Hra na schovávačku

Ak potrebujete praktické „úložisko“ a máte doma schodisko, bolo by hriechom priestor pod ním nevyužiť. Odkladacie zásuvky, no aj miesto pred posteľ dosiahnete zdvihnutím jednej časti miestnosti na vyvýšené pódium.

Rady a tipy pre vás:

Vstavaným nábytkom dosiahnete efektívne využitie priestoru aj na stene nad posteľou a okolo nej.

Skôr ako začnete nakupovať nové skrine, pretrieďte svoje veci a nechajte si len tie, ktoré naozaj potrebujete. 

  • 22.01.2019
  • Text: Kristína Falťanová
  • Foto: archív firiem, shutterstock, ikea