Jarný vánok v interiéri

Teplé pastelové farby v kombinácii s jasnou žltou a zelenou, narcisy a hyacinty v hlinených či drevených kvetináčoch a kde tu náznak Veľkej noci v podobe milých dekorácií. Záplava jarného optimizmu a živých kvetov pristane každej domácnosti.

1. V jednoduchosti je krása. Rozkvitnuté čerešňové konáriky vložte hoci aj do obyčajného zaváraninového pohára s vodou a váš jedálenský stôl bude ako „znovuzrodený“.

2. Jar klope na dvere aj v podobe sviatočného venca. Prútie nastriekajte na bielo, zviažte a ozdobte machom, jemnými kvietkami či vyfúknutými prepeličími vajíčkami a nežnú dekoráciu zaveste na dvere alebo do okna.

3. Ak patrí jar medzi vaše obľúbené ročné obdobia a radi by ste ju mali doma „nastálo“, siahnite po tapete s kvetinovým motívom vo veselej žltej farbe. Prežiari každé tmavé zákutie.

4. Stará debnička môže vytvoriť domov pre záplavu žiarivých narcisov. Doplňte ju o bahniatka a vajíčka a umiestnite pred vchodové dvere, aby bolo všetkým jasné, že aj k vám už zavítala jar.

5. Aj stolovanie si zaslúži špeciálnu pozornosť a stačí na to skutočne málo. Bahniatka vo váze, čerstvá pažítka na stole a veľkonočné symboly v podobe kuriatok či zajacov rozveselia každého návštevníka veľkonočnej hostiny.

6. Do prázdneho papierového obalu z vajíčok vložte vyfúknuté škrupiny s trochou vody, ktoré poslúžia ako vázička na jarné kvietky. V kombinácii s voňavými hyacintmi raz-dva získate milú a efektnú dekoráciu.

  • 09.02.2018
  • Text: Katarína Barošová
  • Foto: isifa/Shutterstock, archív firiem