Obnova bytových domov ma baví

V oblasti financovania bývania sa pohybuje už viac ako dvadsať rokov. V Prvej stavebnej sporiteľni najskôr spracovávala úvery pre fyzické osoby, neskôr začala pomáhať bytovým domom na ceste k obnove. O svojej práci nám porozprávala obchodná zástupkyňa PSS Ingrid Čechovičová.

Patrí k obchodným zástupkyniam, ktoré si v oblasti financovania bývania prešli už dlhú cestu. Klienti sa na ňu dnes obracajú s dôverou najmä vtedy, keď ich bytový dom potrebuje obnovu. Fundovane poradiť im dokáže vďaka dlhoročným skúsenostiam, ktoré nadobudla na viacerých pracovných pozíciách v rámci Prvej stavebnej sporiteľne.

Ingrid Čechovičová

 

Obchodnou zástupkyňou od: 1. 4. 2011

 

Na práci pre PSS sa jej páči: variabilita pracovného času, práca v teréne, stretávanie nových ľudí a riešenie nových situácií
 

Záľuby: príroda, knihy, rodina, priatelia
 

Kontakt: 0948 337 439
 

Email: ingrid.cechovicova@fopss.sk

 

 

 

Z centrály do terénu

V Prvej stavebnej sporiteľni sa Ingrid Čechovičová zamestnala krátko po jej založení. „Bolo to v roku 1994 a v centrále som spracovávala úvery pre fyzické osoby. Hoci toznie z hľadiska dnešnej techniky neuveriteľne, úvery sa v tých časoch spracovávali ručne, systémy v takej podobe ako dnes ešte neexistovali,“ spomína I. Čechovičová. Najväčší obrat v jej kariére nastal, keď sa po troch rokoch rodičovskej dovolenky vrátila naspäť do práce. „Začala som sa venovať právnickým osobám a napokon som v roku 2009 odišla priamo do terénu. Na právnické osoby som sa však chcela zameriavať i naďalej,“ vysvetľuje. Dnes sprevádza množstvo bytových domov pri renováciách, či dokonca komplexných obnovách.

Moja špecializácia

Podľa I. Čechovičovej zažíva obnova bytových domov v súčasnosti boom. „Práce je dosť a bolo by dobré, keby sa tomu venovalo viac obchodných zástupcov,“ hovorí a hneď vysvetľuje, na čo by sa mal obchodný zástupca pripraviť, ak sa rozhodne špecializovať na právnické osoby. „Treba ovládať kompletnú ponuku bankového trhu, aby sme klientovi poskytli objektívne informácie.“ Obchodný zástupca, ktorý pracuje s právnickými osobami, musí rátať aj s tým, že veľa času strávi priamo v teréne – na stretnutiach so správcovskými spoločnosťami či na schôdzach vlastníkov bytov. „Výhodou je, že môžem pracovať z domu a pracovný čas si dokážem upraviť podľa potrieb,“ usmieva sa I. Čechovičová.

Uvažovanie sa mení

Úspešná obchodná zástupkyňa si myslí, že v ostatných rokoch sa v oblasti financovania bývania niekoľko vecí zmenilo. „V bratislavskom regióne výrazne narástla finančná gramotnosť. Aj o obnove bytových domov sa dnes uvažuje inak. Spočiatku sa bytové domy iba zatepľovali. Dnes, keď sa bytové domy púšťajú do renovácií, zväčša vedia, že je dobré investovať do hĺbkovej obnovy, vopred si naplánovať, čo všetko bude potrebné v blízkej budúcnosti urobiť, a podľa toho žiadať od banky financie,“ zdôrazňuje. Úrokové sadzby sú v súčasnosti na historickom minime, preto sa podľa obchodnej zástupkyne oplatí obnovu realizovať komplexne. V trnavskom regióne si už zaškoľuje spolupracovníčky a spolupracovníkov. Dúfa, že obchodných zástupcov, ktorí sa budú venovať právnickým osobám, ešte pribudne. „Práca s právnickými osobami je čarovná v tom, že niekedy trvá veľmi dlho, ale výsledok stojí za to. Je to povolanie, ktoré ma baví,“ uzatvára I. Čechovičová.

  • 03.08.2016
  • Text: Lenka Krištofová
  • Foto: Miro Pochyba