Ľudia milujú príbehy

Na prvý pohľad drobná a krehká žena. Na druhej strane cieľavedomá a rozhodná. To sú vlastnosti, bez ktorých sa pracovníčka v bankovom sektore jednoducho nezaobíde. Svedčia o tom aj jej životné rozhodnutia.

Celý profesijný život Ivany Schanz sa spája s bankovníctvom. Predtým, ako sa stala obchodnou zástupkyňou v Prvej stavebnej sporiteľni, pracovala ako riaditeľka pobočky v banke, ktorá na Slovensku patrí k najväčším a najúspešnejším. Keď dostala ponuku stať sa obchodnou zástupkyňou PSS, odchod z teplého, dobre plateného a bezpečného miesta internej zamestnankyne dlho zvažovala. Predsa len, ako živnostníčke sa jej mzda odvíja len a len od výkonu, ktorý podá pri sprostredkúvaní bankových produktov.

Ivana Schanz

Obchodnou zástupkyňou od: 1. 2. 2013

 

Na práci pre PSS sa jej páči: splnené sny, množstvo nových výziev

 

Záľuby: rodina, cestovanie, hudba, dobré jedlo a víno
 

Kontakt: 0907 373 346
 

Email: ivana.schanz@fopss.sk

 

Pomáha iným aj sebe

Napokon sa rozhodla pre zmenu. A urobila dobre. „Ako matka s dieťaťom som išla do nemalého rizika, ale oplatilo sa. V PSS som sa ‚chytila‘ a postupne som si začala plniť sny. Svoje vlastné aj svojich klientov,“ vysvetľuje I. Schanz a dodáva, že postupne zarobila na auto aj na cestovanie, ktoré miluje. A v súčasnosti si aj ona plní sen o lepšom a krajšom bývaní. Do konca roka by sa chcela presťahovať do nového bytu s garážou a záhradkou. Rovnako dôležité ako jej vlastný život sú pre ňu aj osudy jej klientov. „Za väčšinou úverov a sporiacich zmlúv, ktoré som uzatvorila, je príbeh. Príbeh človeka, ktorý sa na mňa obrátil s dôverou a ja som sa mu pokúsila pomôcť. Keďže ľudia príbehy milujú, radi sa nechajú inšpirovať. To je to, čo ma na mojej práci baví asi najviac,“ hovorí I. Schanz.

Dôvera je na nezaplatenie

Konkrétnemu riešeniu, ako financovať nové bývanie prostredníctvom výhodného úveru, zvyčajne predchádza podrobná analýza klientovho hospodárenia. Obchodní zástupcovia a zástupkyne PSS sa často stretávajú so zlým vplyvom súčasnej konzumnej doby. „Mnohí ľudia sa chcú zadlžiť bez toho, aby si premysleli, či na to vôbec majú. Takým sa snažím vysvetliť, aby sa najprv pokúsili sporiť a vytvorili si železnú rezervu. Veľmi rada používam príslovie, ktoré často vyslovovala moja stará mama – prikry sa len takou perinou, na akú máš! Snažím sa byť nielen dobrou obchodnou zástupkyňou, ale aj mentorkou v oblasti finančnej gramotnosti. Niektorí síce nechápu prečo, ale väčšina to neskôr ocení.“ Práve tak vznikajú dlhodobé vzťahy s klientmi, ktoré mnohokrát pretrvajú po celý život. Nadobudnutá dôvera je na nezaplatenie. A spätná väzba v podobe ľudskej vďaky dokáže obchodnej zástupkyni dobiť baterky, posúva ju vpred a pomáha zdolávať nové výzvy.

Aby klienti boli šťastní

Prvá stavebná sporiteľňa je banka, ktorá je výnimočná vo viacerých ohľadoch. Dokáže poskytnúť peniaze na bývanie klientom, ktorým by inde nepožičali. To sa stalo napríklad mladému páru, ktorý si vďaka PSS našiel bývanie svojich snov v bratislavskej Rači. „On pracuje na Slovensku ako kuchár a ona v Rakúsku ako chyžná. Obišli viacero bánk, ale žiadna z nich nebola ochotná akceptovať partnerkin príjem. V PSS sme sa na ich žiadosť pozreli komplexne, príjem sme akceptovali a úver schválili. Klientom sme splnili ich najväčšiu túžbu – mať vlastné bývanie. Šťastie a radosť v ich očiach je pre mňa to najkrajšie uznanie za dobre vykonanú prácu,“ uzatvára Ivana Schanz.

  • 23.09.2016
  • Text: Robert Juriš
  • Foto: Miro Pochyba